Rychlá půjčka a její úskalí

Oblíbená půjčka, která může ihned poskytnout až 20 000 Kč na účet. Rychlá půjčka pro všechny bez zbytečných formalit, ale má své úskalí.

Poskytovatelé rychlých půjček zaznamenali poslední dobou zvýšený zájem. I banky pozorují nárůst zájmů například o hypotéky a za krátkou dobu přijali snad nejvíce žádostí o hypotéku za posledních 10 let. Ovšem rychlé půjčky ihned na bankovní účet jsou stálicí na trhu a Češi velmi rádi využívají tyto půjčky do výplaty na pokryti svých výdajů.

Kdy se žádá o rychlou půjčku nejčastěji?

  • při zvyšujících se nákladech na život
  • na neočekávané výdaje
  • na pořízení dárků
  • na zaplacení faktur
  • při zdravotních problémech a pracovní neschopnosti

Nepříjemné situace, které vyžadují finance, nám život může připravit kdykoliv a potřebu peněz obyčejně řešíme půjčkou od známých nebo rodiny. Někdo se za takovou žádost může stydět a než aby přiznal problémy, raději žádá půjčku od finančních institucí. Půjčky vyřeší mnoho problémů, ale i dost jich můžou způsobit, hlavně zvolením špatné půjčky nebo špatného poskytovatele.

Nebankovní poskytovatelé

Rychlé půjčky jsou spojeny hlavně s nebankovními nabídkami. Získání takové půjčky nebývá nic složitého, výhodou je rychlé vyřízení online, bez nutnosti vstávat ze židle a kamkoliv chodit. Společností, jež takové půjčky nabízejí jsou desítky a najdou se mezi nimi seriozní a důvěryhodné, ale i ty podvodné, které se snaží využít nepříjemné situace lidi, aby na nich vydělaly prostřednictvím vysokých smluvních pokut nebo úroků. Pokud vám někdo slíbí vyřízení půjčky, ale za poplatek předem, raději se poohlédněte jinde. Vždy chtějte smlouvu dopředu a seznamte se s jejími podmínkami, tak ať po podpisu nejste nemile překvapeni.

Krátká doba splatnosti

To je hlavní problém všech krátkodobých mikropůjček - rychlých SMS půjček na účet a půjček do výplaty. Člověk získá peníze rychle a jakmile se z nich začne radovat, už je musí splatit a ne zřídkakdy je z něj po 30 dnech dlužník po splatnosti v problému. Toto si mnoho žadatelů ani neuvědomí. Potřebují prostě peníze a to rychle, ale už vůbec nepřemýšlí, že je musí vrátit a to do poměrně krátké doby.

Poplatky u rychlých půjček

Poplatky za rychlou půjčku jsou poměrně vysoké. Pokud nevyužijete akci na první půjčku zdarma, počítejte s tím, že je půjčka drahá.

Berte do úvahy vaše finanční možnosti

Dopředu si pořádně rozmyslete to, zda budete schopni půjčený obnos splácet. Prodlení se splácením by mohlo půjčku pořádně prodražit. Pokud si chcete půjčit na věci, které reálně nepotřebujete, raději si to dvakrát promyslete, ať se nedostanete do kolotoče nesplácení.

11.11.1017