Peníze ihned z kontokorentu

Vlastnit běžný účet je dnes již samozřejmostí. Na účet vám chodí výplata a bankovní kartou lze platit pohodlně, kdekoliv. Problém nastává když se na účtu dostanete na nulu, pak už zbývá jen čekat na další výplatu. Banky dnes nabízejí řešení této situace v podobě operativní půjčky, kterou nazývají kontokorent, neboli možnost jít do mínusu.

Jedna z nejdražších půjček

Kontokorent musí banka předem schválit a dle finančních možností klienta také nastaví hranici hodnoty, do které lze čerpat. Ta je poté k dispozici v internetovém bankovnictví, jako předem schválená půjčka s možností okamžitého čerpaní. Na první pohled se takové řešení může zdát výhodou, ale ne každý však ví, jak draze vás taková půjčka může vyjít. Spolu s kreditní kartou patří mezi jedny z nejdražších půjček. Než se rozhodnete tuto šanci využít, přečtěte si kolik vám bude banka za takovou půjčku účtovat, a to hlavně pokud ji nezaplatíte včas.

Jít do mínusu

Možnosti jít na svém účtu do mínusu využívají hlavně mladí lidé a stává se čím dál populárnější. Mají jistotou, že pokud jim peníze pochybí, nemusí nic řešit a mají je hned. Mnoho z nich si ovšem neuvědomí, že kontokorent je typ spotřebního úvěru, za který si banka nechá pořádně zaplatit. Pokud máte povolené přečerpání schváleno a nevyužíváte jej, banka vám nic účtovat nebude.

Kontokorent a úroky

Výše úroků závisí na částce a začíná běžet až dnem, kdy klient tuto půjčku začne čerpat, tedy jde do mínusu. Zřízení kontokorentu bez využívání je bezplatné. Obecně se úroky u kontokorentu pohybují mezi 15 – 20 %, ale záleží na konkrétní bance, někdy může být i nižší. Je to tedy vyšší úrok než u klasického spotřebitelského úvěru. Mějte na paměti: využívejte kontokorent jen výjimečně, se snahou o co nejrychlejší dorovnání.

Překročení povoleného limitu

Když povolíte uzdu fantazii a utrácíte bezhlavě, můžete se lehce stát že překročíte limit povoleného čerpání. To je situace špatná a do budoucna značně nevýhodná, protože se tímto jednáním můžete dostat s negativním záznamem do registrů dlužníků. To výrazně sníží možnost žádat o jinou půjčku nejen u jiné banky, ale i u nebankovní společnosti, která registry u většiny žádostí kontroluje.

11.11.1017